Hiszpania - ANDALUZJA

                         HISZPANIA - ANDALUZJA 
             Sewilla - Cordoba - Granada - Ronda - Mijas - Malaga
                   TRANSFER NA LOTNISKO Z POZNANIA 
                                    WYLOT Z BERLINA 


Termin i cena: 
10.10-17.10.2024   |  Cena 4 150 PLN/os. 

Zakwaterowanie: 
7 noclegów w hotelu 3 lub 4-gwiazdkowym w miejscowości Torremolinos, Benalmadena lub innej na Costa de Sol. 
Program ramowy: 
Dzień I 
Zbiórka o godz. 12:00 przy ul. Dworcowej w Poznaniu (Dworzec Letni PKP), przejazd autokarem na lotnisko we Wrocławiu.  Wylot do Malagi o godz. 17:20.  Przylot o godz. 21:05, transfer z lotniska do hotelu w Torremolinos, zakwaterowanie.  Ze względu na późny przylot do hotelu, tego dnia nie ma obiadokolacji. Bary w pobliżu hotelu są czynne do długich godzin wieczornych.
 
Dzień II 
Śniadanie, wycieczka do Cordoby, zwiedzanie Mezquity - dzielnicy żydowskiej, Wielkiego Meczetu, będącego w czasach kalifatu największym centrum duchowym, Synagogi, pomnika Majmonidesa, spacer po uliczkach Starego Miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja.
Dzień III

Śniadanie. Przejazd do Granady - miasta, które słynie w historii jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie części zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, należącego niegdyś do arabskich władców Granady.
Wizyta w wytwórni win Malaga. Pokaz linii produkcyjnej wraz z degustacją.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień IV
Po śniadaniu wyjazd do Sewilli, jednego z najpiękniejszych miast w Hiszpanii. Zwiedzanie największej w Europie katedry gotyckiej – skarbca sztuki sakralnej, Plaza Espana oraz dawnej dzielnicy żydowskiej Santa Cruz.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień V 
Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Fakultatywny wieczór flamenco (koszt ok. 40 euro).
Dzień VI 
Po śniadaniu wycieczka do Rondy, jednego z piękniejszych miast Andaluzji.  Niezwykłą malowniczość zapewnia miastu położenie po obydwu stronach przecinającego je skalistego wąwozu. W drodze powrotnej wizyta w małym typowym andaluzyjskim, miasteczku Mijas, słynącym z białych krętych uliczek i przepięknych widoków. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień VII
Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Fakultatywny wyjazd do Malagi (30 euro)  Obiadokolacj.
Dzień VIII
Śniadanie. Czas wolny w Torremolinos. Lunch. Godz. 19:00 - transfer na lotnisko w Maladze. O godz. 21:40 wylot do Polski.  Przylot do Wrocławia o godz. 01:15. Transfer autokarem do Poznania. Powrót na miejsce zbiórki ok. godz. 04:00.
Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Świadczenia zawarte w cenie: 

 • przelot samolotem  Ryanair z bagażem podręcznym 10 kg o wymiarach 55 cm x 40 x 20 oraz torebką o wymiarach 40 cm x 20 x 25
 • transfer autokarem lub busem z Poznania na lotnisko wylotowe i z powrotem
 • transfer w Hiszpanii lotnisko – hotel – lotnisko
 • 7 noclegów w hotelu 3/ 4-gwiazdkowym 
 • śniadania i obiadokolacje – bufet (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)
 • opieka profesjonalnego pilota na całej trasie
 • wycieczki zawarte w programie
 • ubezpieczenie KL (20.000 EUR), NNW (15.000 PLN), bagaż (1.000 PLN).

Dodatkowe informacje: 

 • realizacja programu turystycznego - około 150 EUR (wstępy, lokalni przewodnicy, zestawy słuchawkowe)
 • dopłata do pokoju 1-os.: 800 zł
 • istnieje możliwość dokwaterowania do pokoju 2- lub 3-osobowego - realizowana w miarę dostępności
 • w dniu podpisania umowy możliwe jest zawarcie ubezpieczenia w przypadku konieczności rezygnacji z wycieczki w jednym z 2 dostępnych wariantów: WARIANT 1: 3 % całkowitej ceny wycieczki - obejmuje rezygnację z powodu nagłego ciężkiego zachorowania (potwierdzonego diagnozą medyczną); WARIANT 2: 6,5% całkowitej ceny wycieczki - obejmuje rezygnację z powodu nagłego ciężkiego zachorowania (potwierdzonego diagnozą medyczną), zachorowania na Covid-19 i kwarantanny lub zaostrzenia przebiegu choroby przewlekłej
 • przelot realizowany jest  liniami Ryanair  - podróż odbywa się z 1 sztuką bagażu o wadze 10 kg i wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm (tzw. walizka kabinówka)  dodatkowa mała torebka 40cm x 20cm x 25cm
 • dodatkowy bagaż rejestrowany 20 kg - dopłata 380 zł (deklaracja w momencie rezerwacji wycieczki)
 • zamiana 10 kg walizki kabinowej na bagaż rejestrowany 20 kg - dopłata 200 zł (deklaracja w momencie rezerwacji wycieczki)

Ze względu na politykę sprzedażową linii lotniczych, nie gwarantujemy rezerwacji miejsc obok siebie w samolocie. System rezerwacyjny przydziela miejsca losowo według specjalnego algorytmu. Istnieje możliwość zarezerwowania sąsiednich miejsc za dodatkowa dopłatą (cena zależna od rodzaju miejsca oraz aktualnych stanów sprzedaży na dany lot).

Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy 20 zł/os.