Oferty / WYCIECZKI ZAGRANICZNE

SZPREWALD - Brandenburska Wenecja

SZPREWALD - Brandenburska Wenecja

  • Ilość dni: 1 dzień
  • Typ oferty: Wycieczka zagraniczna
  • Kraj/Region: Niemcy
  • Transport: Autokar
Ceny już od:
250,-

                    SZPREWALD – Brandenburska Wenecja
                                   
  Rejs łodziami
                  
w malowniczej dolinie Szprewy
                                   
w Lubbenau
                              Termin 24.06.2023

Wyjazd godz. 5:00
Zbiórka uczestników
Turek: przy biurze GROMADA godz. 4:50 | parking sklepu Lidl godz. 4:55
Konin: parking na ul. Grunwaldzkiej godz. 5:30

Wspaniała, rekreacyjna wycieczka do miejsca, gdzie czas płynie wolniej… Szprewald, zwany też „Brandenburską Wenecją”, cieszy się uznaniem UNESCO jako Rezerwat Biosfery, w którym przyroda i ludzie od wieków żyją w zgodnej harmonii. Sielskie krajobrazy wiejskich, drewnianych, kolorowych chatek, a także niezliczone kanały, płynące przez dziewiczy las oraz wiejskie łąki i pastwiska, czynią ten teren jednym z najpiękniejszych krajobrazów w środkowej Europie.

Oprócz unikatowej przyrody, region ten słynie także z folkloru, który tworzy żyjąca tu rdzenna mniejszość narodowa – Serbołużycznie. Trudnili się oni od wieków uprawą ogórków, które przyrządzają do dziś na wiele tradycyjnych sposobów. Są one obecnie symbolem tej krainy, stanowiąc produkt regionalny, wpisany w rejestr Unii Europejskiej.

W programie wycieczki:

- Malowniczy rejs łodziami płaskodennymi wśród gęstej sieci kanałów (trwa ok. 2,5 godz., wraz z przerwą w przystani na wyspie w Lehde)
Degustacja ogórków szprewaldzkich (w czasie rejsu)
Po powrocie do portu przewidziany jest dłuższy czas wolny na zakup pamiątek i regionalnych specjałów lub na delektowanie się serbołużyckim piwem czy też likierem ogórkowym albo śledzikiem lub smażoną rybką. A kto nie będzie głodny, może ten czas wykorzystać  na spacer po parku angielskim pobliskiego zamku (dziś jest to hotel), który sąsiaduje z przystanią.
 Ok. godz. 17:00 wyjazd w drogę powrotną , planowany  przyjazd godz- 22-23.oo


CENA 250 zł/os 
Świadczenia zawarte w cenie: 
  -  autokar turystyczny 
  -  pilot przewodnik
  -  ubezpieczenie  NNW i KL
Do
datkowo płatne:  
- Bilet na rejs wraz z degustacją ogórków szprewaldzkich 20 EUR

WJAZD NA TERYTORIUM NIEMIEC: 
- Ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport
wersja do druku

Jeżeli wyrażacie Państwo zainteresowanie powyższą ofertą turystyczną prosimy o wypełnienie poniższego formularza i przesłanie go do naszego pracownika. Pomoże nam to w dalszej korespondencji z Państwem.

Obowiązek informacyjny wynikający z art. 24 ust 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 późn. zm.): Administratorem danych jest Biuro Podróży Gromada Turek. Dane będą przetwarzane w celu realizacji kontaktu z kandydatami. Podanie danych jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.