Oferty / WYCIECZKI ZAGRANICZNE

SZWAJCARIA SAKSOŃSKA | SZKLARSKA PORĘBA

SZWAJCARIA SAKSOŃSKA | SZKLARSKA PORĘBA

 • Ilość dni: 4 dni
 • Typ oferty: wycieczka krajowa/zagraniczna
 • Kraj/Region: NIEMCY/POLSKA
 • Transport: Autokar
 • Organizator: GROMADA
Ceny już od:
916,-

                        SZWAJCARIA SAKSOŃSKA
                            SZKLARSKA PORĘBA 
                              Termin 08-11.06.2023
                                          Pozostało 6 pokoi 2 osobowych 
                                                    1 pokój 3 osobowy 

Program wyjazdu 

Dzień I [08.06.2023]
Zbiórka uczestników przy biurze GROMADA oraz Lidl. 
Wyjazd godzina 6:00
Przejazd na trasie Turek - Jelenia Góra 

Spacer z przewodnikiem po Jeleniej Górze podczas którego zobaczymy Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, Basztę i Bramę Wojanowską, Jeleniogórski Rynek wraz z Ratuszem oraz Basztę Zamkową.
Przyjazd do uzdrowiska Cieplice Śląskie-Zdrój. Spacer po parku zdrojowym oraz czas wolny na kawkę, herbatkę i słodkości. 

Przyjazd do Szklarskiej Poręby.
Zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym, zlokalizowanym w centrum Szklarskiej Poręby. Pokoje 1, 2 i 3 osobowe z własną łazienką.
Obiadokolacja serwowana. 
Nocleg. 

Dzień II [09.06.2023]

Śniadanie - bufet
Czas wolny na indywidualne eksplorowanie Szklarskiej Poręby. 
Nasze propzycje: Wodospad Kamieńczyka, wejście lub wjazd wyciagiem na Szrenicę, Wodospad Szklarki, taras widokowy - Złoty Widok. 

Obiadokolacja serwowana 
Nocleg.

Dzień III [10.06.2023]
Śniadanie - bufet

Spotkanie z przewodnikiem i wyjazd do Szwajcarii Saksońskiej - zwiedzanie monumentalnych pomników przyrody, warowni, zamków oraz okolicznych terenów Parku Narodowego Saksonii Szwajcarskiej. Wyjątkową atrakcją krajobrazową w tym regionie są piaskowce o oryginalnych kształtach wyrzeźbionych przez erozję. Jest to również obszar o niespotykanej nigdzie indziej różnorodności ukształtowań terenu na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Równiny znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie jarów, gór stołowych i skalistych. W programie zwiedzanie:

 • Zamek i gród w Stolpen – zamek wzniesiony na bazaltowych wzgórzach z którego roztacza się bajkowy widok na saską krainę. Miejsce związane z legendą hrabiny hrabiną Cosel, najsłynniejszą metresą polskiego króla Króla Augusta II Mocnego i jej interesująca historią życia.
 • Rezerwat Skał Bastei, Most Bastei – perełka w Szwajcarskiej Saksonii. Przepiękne miejsce, gdzie spośród intensywnie zielonych lasów, wyrastają piękne, monumentalne, strzeliste skały. Spacer po okolicy pozwoli również na podziwianie zapierających dech w piersiach widoków oraz bezpośrednie obcowanie z przyrodą Saksonii. „Z góry” zobaczymy stąd Lilienstein, Pfaffenstein, twierdzę Königstein, miasteczko Rathen czy płynącą u stóp wzgórza rzekę Łabę. Pamiątkowa fotografia w tym miejscu będzie najokazalszą pamiątka z wyjazdu oraz niezbędną rzeczą którą musimy przywieść ze sobą zwiedzając Szwajcarską Saksonię.
 • Twierdza Konigstein – Majestatyczna, potężna, malowniczo położona twierdza która  rozpościera się na całym, potężnym płaskowyżu górującym nad miastem o tej samej nazwie. Twierdza która nigdy nie została zdobyta przez siły wojskowe. Obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Szwajcarii Saksońskiej.

Program przewiduje również krótkie piesze wędrówki po zwiedzanych terenach.Podczas zwiedzania czas wolny do dyspozycji grupy. Czas na posiłek, skosztowanie lokalnych specjałów, zakup pamiątek.
Po zakończonym zwiedzaniu powrót przez malownicze tereny Saksonii do Szklarskiej Poręby. 
Gorąca obiadokolacja w hotelu serwowana. 
Nocleg 

Dzień IV [11.06.2023]
Śniadanie - bufet
Wykwaterowanie

Wyjazd z Szklarskiej Poręby i przejazd do Piechowic 
Huta Szkła Julia - podczas wizyty zobaczymy, jak wygląda proces powstawania kryształowych naczyń od projektu poprzez dmuchanie, zdobienie aż do finalnego gotowego produktu. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy wyrobów Huty Julia 
Wyjazd w drogę powrotną do miejsca zbiórki. 

 

CENA
916 ZŁ/OS. w pokoju 2,3 osobowym 
946 ZŁ/OS.
w pokoju 1 osobowym 
Świadczenia zawarte w cenie:

 • Przejazd autokarem turystycznym 
 • 3 doby noclegowe w ośrodku wypoczynkowym w Szklarskiej Porębie. Pokoje 2 i 3 osobowe z własną łazienką. 
 • Wyżywienie: 3 śniadania (bufet), 3 obiadokolacje (serwowane) 
 • Usługa przewodnicka 
 • Obsługa pilota biura
 • Ubezpieczenie NNW, KL w Polsce i za granicą
 • Opłaty drogowe i parkingowe

 Dodatkowo płatne:

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł/osoba 
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł/osoba 
 • Opłata klimatyczna - 2,50 zł/osoba/dzień 
 • Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji – Zamek Koenigstein, Zamek Stolpen, Rezerwat Skał Bastei - ok. 20 euro/os oraz Huta Szkła Julia - 30 zł/oswersja do druku

Jeżeli wyrażacie Państwo zainteresowanie powyższą ofertą turystyczną prosimy o wypełnienie poniższego formularza i przesłanie go do naszego pracownika. Pomoże nam to w dalszej korespondencji z Państwem.

Obowiązek informacyjny wynikający z art. 24 ust 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 późn. zm.): Administratorem danych jest Biuro Podróży Gromada Turek. Dane będą przetwarzane w celu realizacji kontaktu z kandydatami. Podanie danych jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.