Oferty / WYCIECZKI ZAGRANICZNE

PORTUGALIA - SAMOLOTEM

PORTUGALIA - SAMOLOTEM

  • Ilość dni: 8 dni
  • Typ oferty: Wycieczka zagraniczna
  • Kraj/Region: Portugalia
  • Transport: Samolot
Ceny już od:
3 390,-

                              Portugalia 
 Fatima-Coimbra-Porto-Batalha-Nazare-Lizbona-Obidos-Sintra

                                             Wylot z Berlina 

Termin 
14.09-21.09.2022 | CENA 3 390 zł/os 

Zakwaterowanie: Hotele 3*/4* , pokoje 2 - osobowe z możliwością dostawki.
Program ramowy 
Dzień 1 
Zbiórka uczestników przy ul. Zwierzynieckiej - parking przed Starym Zoo o godz. 8:00,  przejazd na lotnisko w Berlinie. Odprawa biletowo-bagażowa, wylot samolotu o godz. 14:45. Przylot do Lizbony o godz. 17:25. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.
Dzień 2
Śniadanie.  Zwiedzanie Lizbony rozpoczniemy od dzielnicy położonej nieco dalej od centrum.Belem to jedna z najpiękniejszych dzielnic Lizbony, położona w zachodniej części miasta u ujścia rzeki Tejo. Słynie z pięknych budowli takich jak: wieża Torre de Belem, klasztor Hieronimitów, monumentalny Pomnik Odkrywców, Palacio Nacional de Belem. Czas wolny na degustację tradycyjnych lizbońskich ciasteczek Pastel de Nata. Tego dnia zwiedzimy również centralnie położone historyczne dzielnice Alfamy i Baixy z ich głównymi atrakcjami:  górującym nad stolicą zamkiem św. Jerzego,  katedrą Se, placem Praca de Comercial i Rossio, słynną windą St. Justa, uznawaną za arcydzieło okresu rewolucji przemysłowej. Czas wolny w sercu Lizbony, podczas którego chętni mogą odbyć przejażdżkę słynnym żółtym tramwajem po stromych, wąskich uliczkach Starego Miasta.
Obiadokolacja. Czas wolny. 
Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd do Sintry. Miasto to wraz z pasmem górskim stanowi pejzaż, uznany przez UNESCO za park krajobrazowy. W centrum wznosi się Pałac Narodowy słynący z pięknych malowideł, arabskich elementów wystroju oraz  dwóch ogromnych, stożkowych kominów, stanowiących ex-libris miasteczka. Zwiedzanie pałacu.Następnie podjedziemy na najdalej na zachód wysunięty punkt Europy - Przylądek Cabo da Roca.  Późne popołudnie spędzimy w nadmorskiej miejscowości Cascais. Powrót do hotelu , krótki odpoczynek. Dla chętnych wyjazd na kolację połączoną z muzyką fado w dzielnicy Alfama. Pozostali kolacja w hotelu.
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd mostem na drugą stronę rzeki Tag do miejscowości Almada, gdzie znajduje się figura Chrystusa oraz przepiękny punkt widokowy na Lizbonę. Wyjazd do Fatimy. Po drodze zobaczymy  urokliwe miasteczko Obidos, otoczone średniowiecznymi murami. Spacer zapewnia niezapomniane widoki. Przerwa na kieliszek słynnego likieru wiśniowego podawanego w kieliszkach wykonanych z czekolady oraz na zakup pamiątek.Kolacja w hotelu w Fatimie. Dla chętnych udział w nabożeństwach fatimskich oraz procesji świateł.
Dzień 5 
Śniadanie.  Przejazd do miasteczka Batalha, gdzie znajduje się  dominikańskie opactwo Santa Maria de Vitoria – arcydzieło portugalskiego gotyku. Następnie przejazd do miasteczka Alcobaca ze słynnym klasztorem cystersów. Wyjazd na pobliskie plaże malowniczego Nazare. Czas wolny nad oceanem. Powrót do Fatimy, obiadokolacja.
Dzień 6
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Coimbry – głównego  ośrodka naukowego w Portugalii z 500-letnim uniwersytetem. Zwiedzanie uczelni z biblioteką Joanina, zabytkowego centrum miasta oraz  klasztoru św. Klary. Następnie przejazd do Aveiro, zwanego portugalską Wenecją.Przejazd do Porto. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny.
Dzień 7
Śniadanie. Przed południem zwiedzanie starego miasta, które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro wpisane na listę UNESCO. Spacer po centrum : Ratusz Miejski, kościół Karmelitów z górującą nad miastem wieżą, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV,   Sé Catedral, znana także jako Sé do Porto – katedra rzymskokatolicka pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny -  świątynia obronna o potężnych i wysokich murach.Następnie obejrzymy dworzec  kolejowy Sao Bento z licznymi mozaikami Azulejos. Przejście słynnym mostem Luis I, skąd będzie można podziwiać widok na całe zabytkowe Porto.  Wizyta w wytwórni win Porto połączona z degustacją.Obiadokolacja. Wieczorem czas wolny w dzielnicy Ribeira.
Dzień 8
Śniadanie. Czas wolny w Porto do godz. 13:30 na zakup pamiątek przy słynnej handlowej uliczce św. Katarzyna , gdzie znajduje się słynna Cafe Majestic.   Jest to historyczna kawiarnia, znajdująca się w budynku pochodzącym z okresu secesji, przypominającym paryskie kawiarnie.Godz. 14:00 - transfer na lotnisko w Porto. Wylot samolotu linii Ryanair do Berlina o godz. 16:35, przylot  o godz. 20:40. Transfer do Poznania.Planowany powrót około północy.
Uwaga! Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie!
Świadczenia zawarte w cenie:
- transfer autokarem z Poznania na lotnisko w Berlinie i z powrotem
- przelot samolotem Berlin – Lizbona i Porto - Berlin (bagaż podręczny 10 kg)
- 7 noclegów hotelach 3/4 – gwiazdkowych (3 noclegi w Lizbonie, 2 noclegi w Fatimie, 2 noclegi w Porto lub okolicy)
- portugalski autokar do realizacji wycieczek opisanych w programie
- wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA TRAVEL - KL (15.000 EUR), NNW (15.000 PLN), bagaż (1.000 PLN),
- opieka pilota – przewodnika na całej trasie.
Dodatkowe informację:
- Limit bagażu do samolotu Ryanair : bagaż podręczny - walizka kabinowa wnoszona na pokład
samolotu o wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz podręczna torebka o wymiarach 40 x 20 x 25 cm.
- Możliwość zakupu bagażu głównego o wadze 20 kg w cenie 370 zł.
- Zamiana walizki kabinowej na bagaż nadawany 20 kg - 210 zł
- Bilety wstępów, usługi lokalnych przewodników i zestawy słuchawkowe tour guide: ok. 120 EUR/os.
- Dopłata do pokoju 1-osobowego – 760 zł/pobyt.
Ze względu na politykę sprzedażową linii lotniczych, nie gwarantujemy rezerwacji miejsc obok siebie w samolocie. System rezerwacyjny przydziela miejsca losowo według specjalnego algorytmu. Istnieje możliwość zarezerwowania sąsiednich miejsc za dodatkowa dopłatą (cena zależna od rodzaju miejsca oraz aktualnych stanów sprzedaży na dany lot).
Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy 20 zł/os.

 

wersja do druku

Jeżeli wyrażacie Państwo zainteresowanie powyższą ofertą turystyczną prosimy o wypełnienie poniższego formularza i przesłanie go do naszego pracownika. Pomoże nam to w dalszej korespondencji z Państwem.

Obowiązek informacyjny wynikający z art. 24 ust 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 późn. zm.): Administratorem danych jest Biuro Podróży Gromada Turek. Dane będą przetwarzane w celu realizacji kontaktu z kandydatami. Podanie danych jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.