Oferty / WYCIECZKI ZAGRANICZNE

WŁOCHY SYCYLIA

WŁOCHY SYCYLIA

 • Ilość dni: 8 dni
 • Typ oferty: Wycieczka zagraniczna
 • Kraj/Region: Włochy
 • Transport: Samolot
Ceny już od:
3 290,-
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
1
2
3
                                 Włochy, SYCYLIA - 8 dni
                                 Samolotem   z  BERLINA
 
   HIT 
Wyspa słońca, pomarańczy i Ojca Chrzestnego
Termin  15.09 - 22.09.2022
Cena  : 3290 zł /os 
 
hotele 3*/4*, pokoje 2-osobowe z możliwością dostawek  
  1 DZIEŃ:
 Zbiórka w Poznaniu przy ul. Zwierzynieckiej 19      (parking przed starym zoo) o godz. 6:00; wyjazd   o godz. 06:15. Przejazd na lotnisko w Berlinie.      Wylot o godz. 13:00. Przylot do Katanii o godz. 15:40. Po wylądowaniu przejazd malowniczą trasą do hotelu w okolicy Cefalu. Obiadokolacja, nocleg.
 
    2 DZIEŃ:
 Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Palermo.  Zwiedzanie najważniejszych obiektów na turystycznej mapie miasta: Pałac Normanów, Porta Nova, fontanna Pretoria, kościół La Martorana, katedra. Czas wolny na odpoczynek przy włoskiej kawie i spacer po labiryncie uliczek historycznego centrum miasta.  
 Następnie przejazd do Monreale, gdzie odwiedzimy normańską katedrę Santa Maria Nuova, która od 2015 roku znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Katedra zachwyca mozaikami (m.in. postacią Chrystusa Pantokratora), błyszczącymi malowidłami oraz dużą ilością marmurów.  
Powrót do hotelu, obiadokolacja.  
 
    3 DZIEŃ:
 Po śniadaniu wyjazd do Segesty – parku archeologicznego położonego w sercu sycylijskich gór, na terenie którego podziwiać można pozostałości wspaniałej geckiej świątyni oraz amfiteatru, z których rozpościera się wspaniały widok na okolicę.Grecka dominacja to spory kawałek historii wysy. Spacer po terenie rezerwatu, czas wolny na podziwianie widoków i plener fotograficzny.Dominacja grecka to spory kawałrk historii wyspy
  Następnie przejazd do Erice – średniowiecznego miasteczka, uznawanego za architektoniczną perełkę Sycylii, które dzięki swojemu położeniu nazywane jest często “miastem w chmurach”. Odcięte od świata miasteczko zbudowano na planie trójkąta równoramiennego. Charakteryzują je kręte, brukowane ulice, surowe, kamienne budowle, vanelle - przejścia tak ciasne, że może się przez nie przedostać tylko jedna osoba, wewnętrzne dziedzińce, tarasy i liczne zabytkowe kościoły.
 Czas wolny na kawę, lunch lub spacer i rozkoszowanie się wspaniałą atmosferą miasteczka. Po południu powrót do hotelu. Obiadokolacja. 
 
    4 DZIEŃ
  Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Chętni i ambitni mogą wejść na szczyt górującej nad miastem Ceaflu skały, gdzie znajduje się cytadela i pozostałości starożytnej świątynii Diany (wstęp na szlak turystyczny dodatkowo płatny). Czas wolny na tarasie ze wspaniałym widokiem. Obiadokolacja.
 
    5 DZIEŃ:
 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, spacer po  do Cefalu uchodzącego za perłę Morza Tyreńskiego, miasta malowniczo położonego u stop skalnego urwiska La Rocca: XII-wieczna katedra ufundowana przez normańskiego króla Rogera II, mury miejskie, domki rybackie.  Po południu przejazd do hotelu na wschodnim wybrzeżu Sycylii.  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
    6 DZIEŃ:
 Po śniadaniu przejazd do Taorminy, spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Corso Umberto – główną ulicę miasta, starówkę, dobrze zachowany teatr grecki z III w. p.n.e., ruiny zamku górującego nad miastem na Monte Tauro, katedrę św. Katarzyny z XIII w. i plac Vittorio Emanuele.
Następnie wycieczka na wulkan Etna – najwyższy czynny wulkan Europy i jedna z największych atrakcji Sycylii. Chętni, będą mieli możliwość wjechać jeepami w okolice stożka wulkanu. Cena wjazdu jeepami – 65 €.
 Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 
 
    7 DZIEŃ:
 Po śniadaniu wyjazd do Noto – miasta nazywanego perłą baroku, od 2002 roku wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie katedry, kościoła św. Franciszka i St. Carlo, Palazzo Villadorato. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Syrakuz. Odwiedzimy jedno z najważniejszych miejsc dla katolików na Sycylii - Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej (Santuario della Madonna delle Lacrime), zwiedzimy Wyspę Ortiga z katedrą i słynną fontanną Aretuzy. Dalej przejazd do Katanii - krótki spacer po mieście: spacer Via Etnea, zbudowaną z lawy, Plac Duomo, amfiteatr rzymski, katedra św. Agaty. 
 Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
    8 DZIEŃ:  
  Po wczesnym śniadaniu wyjazd na lotnisko w Katanii. Wylot o godz. 9:50. Przylot do Berlina o godz. 12:35 Transfer autokarem do  Poznania. Przyjazd około godz. 16:30.
 
               Świadczenia
 
         przejazd autokarem lub minibusem na lotnisko w Berlinie i z powrotem 
         przelot samolotem Berlin - Katania - Berlin z bagażem podręcznym o wadze do 10kg o                           maksymalnych wymiarach 55cm x 40cm x 20 cm + podręczna  torebka 40 x 20 x 25
         4 noclegi w hotelu w okolicy Cefalu i 3 noclegi w okolicy Taorminy
         wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
         autokar  do realizacji wycieczek
         pilot
         ubezpieczenie Signal Iduna Travel (KL 15.000 EUR, NNW 15.000 PLN
 
       Dodatkowe informacje
 
        koszty dodatkowe: około 120 euro płatne na miejscu /lokalni przewodnicy, wstępy, taksy                          turystyczne, system słuchawkowy/
        dopłata do pokoju 1-osobowego: 600 zł
        ubezpieczenie od chorób przewlekłych - 2 € / dzień
        ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 3% ceny wyjazdu (musi być zawarte do 7 dni od daty                  podpisania umowy).
        bagaż główny 20 kg - od 220 do 350 zł (cena zalezna od terminu wykupienia)
 
       Ze względu na politykę sprzedażową linii lotniczych nie gwarantujemy rezerwacji miejsc obok siebie w samolocie. Podczas rezerwacji system przydziela miejsca losowo według specjalnego algorytmu. Istnieje możliwośc zarezerwowania sąsiednich miejsc za dodatkową opłatą (cena zależna od rodzaju miejsca i stanów sprzedaży na dany lot).

 Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy 20 zł/os.wersja do druku

Jeżeli wyrażacie Państwo zainteresowanie powyższą ofertą turystyczną prosimy o wypełnienie poniższego formularza i przesłanie go do naszego pracownika. Pomoże nam to w dalszej korespondencji z Państwem.

Obowiązek informacyjny wynikający z art. 24 ust 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 późn. zm.): Administratorem danych jest Biuro Podróży Gromada Turek. Dane będą przetwarzane w celu realizacji kontaktu z kandydatami. Podanie danych jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.